18 mei 2022

Verhaaltje over Kootje

Kootje kijkt.
Je wist het nog niet, maar bij ons in de kerk, ergens onder het dak, op een plek waar niemand haar ziet, zit Kootje Zevenstippel. Je hoeft niet bang voor haar te zijn, want ze doet niks. Ze kijkt alleen maar.
Kootje kijkt naar beneden en ze ziet…….
Een dominee die voorin de kerk staat. De dominee heeft een witte jurk aan met een soort sjaal die naar beneden hangt. “Laten we bidden,” zegt hij.
Kootje schrikt. Gaan die mensen nu allemaal tegelijk bidden? Hardop? Dat wordt natuurlijk een groot kabaal! Kootje stopt snel haar vingers in haar oren zodat zij er geen last van heeft. Het lijkt haar voor God trouwens ook niet makkelijk, als iedereen tegelijk gaat bidden. Hoe kan Hij daar nou naar luisteren? Of zou Hij helpers hebben die het later aan hem doorgeven? Misschien wel engelen, of mensen in de hemel. Het kan ook nog zijn dat God honderd oren heeft, bedenkt Kootje. Of misschien wel duizend. Dan kan Hij al die gebeden in een keer horen. Ja, zoiets moet het haast wel zijn.
Kootje kijkt nog eens naar beneden. Het lijkt toch niet alsof al die mensen aan het praten zijn: ze zitten stil met hun ogen dicht. (behalve een meneer achteraan, die zit met zijn ogen open.) Voorzichtig doet Kootje een vinger uit haar oor en daarna de andere. Het is geen kabaal; alleen de dominee praat. Hij bidt voor plekken in de wereld waar het heel ellendig is. Dat vindt Kootje wel goed. Maar toch is het gek: de dominee zei echt ‘laten wij bidden’, en nu bidt hij alleen maar zelf. Of zou hij van tevoren aan alle mensen gevraagd hebben waar ze voor willen bidden, zodat hij dat allemaal kan zeggen? Vast niet. Dan zou het een veel te lang gebed worden. Misschien heeft hij wel een lijst gemaakt, bedenkt Kootje. Dan mochten de mensen stemmen en alleen de top drie wordt door de dominee genoemd.
En die meneer achteraan, die heeft natuurlijk op iets anders gestemd. Die denkt: ik ga mooi niet meedoen, als ze mijn gebed niet uitkiezen.
Kootje is blij dat ze het opgelost heeft. En hoewel ze niet meegestemd heeft voor het gebed, vouwt ze toch nog even haar pootjes. Voor de ellende in de wereld wil ze best meebidden.
“Ontferm U, Heer”, zegt de dominee aan het eind van het gebed. En daarna: “Amen”.
Kootje weet niet goed wat ontferm is. Maar toch fluistert ze heel zachtjes op haar plekje bovenin
de kerk: Amen.
terug

Livestream

Via deze link kunt u onze diensten volgen via de livestream.

Agenda

Hemelvaart

do 14 mei 2026 om 9:30 Met WbD, Hemelvaart 9.30 uur,koffie en ontbijt

Bij de dienst van zondag 14 mei 2026 – Hemelvaart
We vieren deze dag als Protestantse gemeenten van Cothen en Wijk bij Duurstede samen het feest van Hemelvaart. De kerk sluit met haar feestkalender aan bij het bericht in Handelingen (H. 1, 8-11) dat spreekt over veertig dagen na de Verrijzenis waarin Jezus van tijd tot tijd verschenen is. In het Evangelie (Marcus 16, 9-20) is Jezus’ hemelvaart juist één van de verschijningen na zijn opstanding op de eerste dag. Gek is dat wij hemelvaart een beetje zijn gaan zien als Jezus ‘verdwijning’, zijn verhuizing naar andere oorden. Maar het zit een beetje anders.

Hemelvaart symboliseert een soort overdracht. Ze sluit een eigenaardig soort ‘rouwperiode’ af, waarin de leerlingen gaan beseffen dat Jezus leeft, maar in een verborgen dimensie, in een ontastbaar rijk. Bij de hemelvaart als wegneming is het niet Jezus die zich verplaatst, want Hij wás al geen deelgenoot meer van het aardse gezelschap. Het zijn de leerlingen die moeten inzien dat hun eigen positie daardoor verandert. Ze kunnen niet meer als ‘stagiairs’ meelopen, en ze moeten ook niet gaan zitten wachten op een nieuwe meester – zijzelf zijn aan de beurt! Dat geldt natuurlijk ook voor ons! Hemelvaart gaat het om het ontvangen van een opdracht én van de geest van de Meester. Het is de afsluiting van een leerlingenbestaan aan de hand van de meester. Van nu af zal de meester door hen heen spreken. Caroline van de Horst bespeelt het orgel en ds. Dirk Neven is voorganger.

De korte ochtendviering begint om 9.30 uur in de St. Agneskerk van Cothen. Maar u bent allen al van harte welkom om 6.30 uur, als we een niet al te lange dauwtrapwandeling zullen gaan maken. Wel even aan regenkleding denken. En aansluitend natuurlijk vanaf ongeveer 8.30 het ontbijt…. Welkom, welkom...

In de liefde van Christus, ds. Dirk Neven
 

Zondagsdienst

zo 17 mei 2026 om 10:00

‘Weerbaarheid van de kerk in tijden van onrust’ met ds. Kees van Ekris

di 19 mei 2026 om 19.45

Pinksteren

zo 24 mei 2026 om 11:00 Pinksterdienst op de Markt

Zondagsdienst

zo 31 mei 2026 om 10:00

Gemeenteavond over Israël/Palestina voor Wijk bij Duurstede en omstreken

di 02 jun 2026 om 20:00

55+ groep

vr 05 jun 2026 om 10:00 uur

Zondagsdienst

zo 07 jun 2026 om 10:00

Cothen 900 Viering

zo 14 jun 2026 om 10:00

Zondagsdienst

zo 21 jun 2026 om 10:00 avondmaal en koffie

Collectes

Klik hier voor de collectes van 3 mei tot en met 14 juni 2026.

Contact

Contact opnemen met onze gemeente?
info@protestantsegemeentecothen.nl.

Volg ons op

    
                            

Website

Heeft u tips, ideeën, suggesties voor deze website?
Mail naar de webmaster.

×